21.10.2011 16:40

Co je to chemická injektáž? Aneb na výstavě BUDPRAGRESS 2011

Co je to chemická injektáž? Aneb BUDPRAGRESS 2011

V první polovině záři jsme se zúčastnili stavební výstavy BUDPRAGRESS 2011, která se konala v Minsku. Věřte nebo ne, poměrně často jsme zodpovídali otázku: „Co je to chemická injektáž?“

Běloruské stavitelství zná především pojem injektáž cementu. Chápání celé technologie injektáží je však negativně ovlivněno tamní kvalitou provádění zastaralých metod a častého použití cementových injektáží pro nevhodné účely.

Proto nás těší, že jsme společně s našimi běloruskými kolegy mnohé návštěvníky vybavili aktuálními informacemi o kvalitních produktech pro chemické injektáže a přesvědčili je, že injektáž zdiva nebo injektáž spártrhlin v betonu, je moderní a spolehlivá sanační metoda, kterou lze využít i v běloruském stavitelství.

V několika případech se nám podařilo vyvolat velmi kvalitní diskuzi na téma injektáž zemin a hornin, při níž jsme, i díky podpoře zástupců WEBAC Chemie GmbH, mohli názorně ukázat na výhody a nedostatky mezi cementy a injektážními pryskyřicemi.

Věříme, že se nám během těch pěti výstavních dní povedlo zlepšit obraz chemických injektáží mezi odborníky, projektanty a realizačními firmami, které se pohybují na běloruských stavbách. Třeba nám za rok přijdou říci, že chemická injektáž opravdu funguje.

Příští ročník výstavy BUDPRAGRESS 2012 se bude konat v termínu 04. - 07. září 2012.

Fotografie z výstavy

Na výstavě Budpragress 2011

Výstava Budpragress 2011

Výstava Budpragress 2011

Tisknout


Zasílání novinek

Přejete si odebírat náš newsletter? Vyplňte tedy svůj e-mail a zadání potvrďte tlačítkem registrovat.

Zasílání novinek