Řešení pro chemickou injektáž v zimě

Každý rok přichází vánoce a zima. Je to období chladné, vlhké a ve stavebnictví neoblíbené. Nicméně to je doba vhodná pro injektáž trhlin, které jsou díky nízkým teplotám maximálně otevřené. Jaké injekční hmoty můžeme v chladném a vlhkém prostředí použít?

Injektáž suchých nebo vlhkých trhlin, které mají po sanaci přenášet napětí působící v konstrukci, je ideální provést epoxidovou injekční látku WEBAC® 4170T.

WEBAC® 4170T je epoxidová pryskyřice, která se vyznačuje nízkou viskozitou i za nízkých teplot. Nízká viskozita a reaktivnost pryskyřice s vodou zajišťuje vaši úspěšnou a spolehlivou injektáž.

Průběh viskozity WEBAC 4170T v závislosti na teplotě

Na jaře jistě oceníte, že trhliny a spáry injektované epoxidovou pryskyřicí
WEBAC® 4170T, zůstanou vyplněny a neprasknou. WEBAC® 4170T má nejen nízkou viskozitu, ale také dobré pevnostní charakteristiky – například její pevnost v tlaku je 60 MPa.

S pryskyřicí  WEBAC® 4170T můžete injektovat dokud nemrzne. Naše pryskyřice sice reaguje i v mrazu. Ale mějte na paměti, že voda a vlhkost, která v trhlinách při záporných teplotách zmrzne, nedovolí jejich úplné vyplnění a injektáž nemusí být úspěšná.

Více informací o injekční pryskyřici WEBAC® 4170T.

Tisknout


Zasílání novinek

Přejete si odebírat náš newsletter? Vyplňte tedy svůj e-mail a zadání potvrďte tlačítkem registrovat.

Zasílání novinek

Víte, že ...?

epoxidovými pryskyřicemi WEBAC 4130WEBAC 4170 můžete injektovat nejen suché trhliny a spáry, ale také trhliny vlhké a obsahující stojící vodu!

S námi nemusíte čekat, až konstrukce vyschne. My máme řešení, které můžete používat v klasických stavebních podmínkách.